Квітень 6

Що нового? ЗНО 2017 року з історії України –

У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з історії України відбудеться 02 червня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати історію України як другий (або третій) предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Детальніше

Листопад 8

Підготовка до ЗНО-2017 | Український Центр Оцінювання Якості Освіти

На саті УЦОЯО розмістили програми підготовка до ЗНО 2017 року з усіх навчальних предметів. Кожен бажаючий може ознайомитись із характеристикою тестів, програмамии тестів, критеріями оцінювання завдань в цьому навчальному році.

Джерело: Підготовка до ЗНО-2017 | Український Центр Оцінювання Якості Освіти

Детальніше

Вересень 14

ЗНО 2017: графік проведення визначено 

Як повідомляє сай УЦОЯО затвердженно Календарний план підготовки та проведення у 2017 році ЗНО.

Історію України випускники складатимуть 02 червня 2017 року.
З повним графіком проведення ЗНО 2017 можна ознайомитись на сайті УЦОЯО.

Серпень 23

Прапор України неправильний — його треба перевернути? – Лікбез

Прапор України від початку був синьо-жовтим, і жодного узгодження з “правилами геральдики” та Фен-шуй не потребує.

Джерело: Прапор України неправильний — його треба перевернути? – Лікбез

Серпень 4

Легіон Українських Січових Стрільців

УСС кокардаУ перший день Першої світової війни, 1 серпня 1914 року, лідери трьох найбільших галицьких партій утворили Головну Українську Раду (ГУР, голова – К. Левицький). Третього серпня ГУР видала маніфест до українського народу в Галичині, закликаючи до боротьби за визволення України. Однією з перших справ, якою зайнялась ГУР, було створення Української бойової управи (очолив К. Трильовський), а та, в свою чергу, спрямувала свою діяльність на організацію в австрійській армії окремого українського формування, що мало стати зародком української національної армії.

Детальніше

Серпень 3

Внесено зміни до наказу МОН про затвердження програм ЗНО-2017

Джерело: Внесено зміни до наказу МОН про затвердження програм ЗНО-2017

Відповідно до змін, внесених до наказу Міністерстваосвіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти», розроблення та укладання тестів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до  програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121.

Детальніше

Серпень 2

Перша світова війна. Початок.

 Перша світова катастрофа, яка забере життя мільйонів людей, докорінно перекроїть карту світу і відкриє кроваве ХХ століття, розпочалась 01 серпня 1914 року. Маштабна війна в Європі назрівала уже кілька останніх років. Європейський континент, який був поділений між кількома амбітними імперіями, став основним місцем для війни в якій загинуло більше 10 млн солдат і цивільних.

Причини

  1. Загострення суперечностей між провідними державами світу внаслідок нерівномірності їх економічного та соціально-політичного розвитку;

    Довгий час першість у економічному розвитку у Європі тримали Велика Британія та Франція. Але з кінця ХІХ століття новоутворена Німецька імперія почала виборювати собі “місце під Сонцем”. Завойовуючи нові ринки німецька економіка завдавала збитків французам та британцям.

2. Бажання всіх сторін конфлікту збагатитись за рахунок нових земель, контролю за ринками збуту та джерелами сировини;

На початок ХХ століття весь світ був розподілений між великими колоніальними державами — Великою Британією і Французькою республікою. Німецька імперія, яка вступила в боротьбу за колонії пізніше за інших, не погоджувалася з таким станом справ. Це призводило до спроб нового переділу територій і сфер впливу. Російська імперія також мала плани щодо розширення на захід.

Детальніше

Липень 15

Грюнвальд (1410) – битва на рубежі

Ян Матейко "Грюнвальдська битва"На початку XV століття в Східній Європі наростало протистояння між двома воєнно-політичними таборами – Тевтонським орденом з одного боку, Королівством Польським та Великим князівство Литовським –  з іншого.

З 1409 по 1411 рр між ними точилась так звана “Велика війна”. Саме Грюнвальдська битва 15 липня 1410 року стала переломним моментом. Події розгортались біля сіл Грюнвальд та Тенненберг, що зараз входять до Польщі.

Детальніше

Липень 1

ЛЮБЛІНСЬКА УНІЯ 1569 РОКУ

На середину XVI століття територія сучасної України була розділена між двома державами – Великим князівством Литовським та Королівством Польським. На фоні загострення міжнародної ситуації, та багатьох внутрішніх проблем постало питяння про об’єднання в єдину державу. Що і відбулось 28 червня – 1 липня 1569 року після підписання Люблінської унії, та утворення Речі Посполитої (дослівно “спільна справа”). Ця подія мала доленосне значення не тільки для литовців та поляків, а також українців та білорусів.

Детальніше

Червень 28

День Конституції України

день конституції 28 червня 1996 року о 9 год 18 хв після 24 годин дискусій Верховна Рада приймає Конституцію України. Головний закон держави, який визначає  засади розподілю влади, права та обов”язки громадян. Кожного року на честь цієї події відзначаємо – День Конституції України.

Діюча Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 16 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула.

Детальніше

Червень 22

22 червня 1941 року – чорний день нашої історії

 Зруйновані міста, Друга світова війнаЗ 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року тривала німецько-радянська війна, або як її називали в радянській історіографії Велика Вітчизняна війна. Ці воєнні дії є складовою Східноєвропейського театру воєнних дій Другої світової війни. В німецькій історіографії отримала назву Східного фронту (нім. Ostfront). У конфлікті на боці Німеччини виступили Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина і Фінляндія.

Діти війни, Друга світова війнаБої німецько-радянської війни є одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття. Війна супроводжувалася жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення, депортаціями тощо. Близько третини усіх загиблих у Другій світовій війні припадає на німецько-радянську війну. Наслідком воєнних дій стала поразка Німеччини та союзників. Результати війни спричинили посилення СРСР та сприяли створенню в Східній Європі низки залежних від нього комуністичних режимів.

Детальніше

Червень 16

Іван Миколайчук як білий птах

 Іван Миколайчук не проста постать в українській культурі ХХ ст. Він був “інший”, не лише тому, що носив все життя тавро “неблагонадійний”, а ще й тому що мав невичерпний талант.

Народився 15 червня 1941 року у с. Чортория Кіцманського району Чернівецької області у багатодітній родині. За життя зіграв не одну акторську роль, зняв 2 художні фільми, але акторський шлях починав в рідному селі в самодіяльому театрі.

Кіно яке захоплює

Справжнє визнання до нього прийшло після ролі Тараса Шевченко у фільмі «Сон» та Івана Палійчука у «Тінях забутих предків» (1960-ті). Знімався в них одночасно, також навчаючись на 2-му курсі Київського інституту театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого. «Тіні забутих предків» здобули 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 Гран-прі) у 21 країні й увійшли до Книги рекордів Гіннеса.

Детальніше

Червень 2

ДО ІНТЕРПРЕТАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗНО-2016

Для полегшення тлумачення рейтингових оцінок учасниками зовнішнього незалежного оцінювання, приймальними комісіями вищих навчальних закладів публікуЄТЬСЯ Розподіл учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року, які подолали поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, математики, історії України.

У таблицях на сайті УЦОЯО подано детальну інформацію, яка кількість учасників (у відсотках від загальної кількості) отримали певну рейтингову оцінку від 100 до 200 балів. Це допоможе учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зорієнтуватися, наскільки конкурентним є їхній результат, а приймальним комісіям університетів спрогнозувати конкурс на спеціальності вищого навчального закладу.

Детальніше

Категорія: Новини | ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
Травень 25

ВИЗНАЧЕНО ПОРОГОВИЙ БАЛ «СКЛАВ/НЕ СКЛАВ» ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

images (3)Відбулося засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти, на якому визначено пороговий бал «склав/не склав» для тесту з української мови і літератури, математики, історії України.

Члени експертної комісії після обговорення прийняли рішення встановити пороговий бал з української мови і літератури, що відповідає 23 тестовим балам, з математики – 9 тестовим балам, з історії України – 25 тестовим балам.

З української мови і літератури пороговий бал «склав/не склав» подолали 91% від загальної кількості осіб, які взяли участь у тестуванні з цього предмета, з математики – 85 % осіб, з історії України – 87 % учасників тестування.

Детальніше

Категорія: Новини | ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР
Квітень 11

11 квітня 1945 року було заарештовано Йосипа Сліпого, митрополита УГКЦ

Кардинал УГКЦ
Йосип Сліпий

Після захоплення Львова радянськими військами та смерті Шептицького (1 листопада 1944 року) новим митрополитом став Йосип Сліпий. На плечі нового очільника УГКЦ ліг увесь тягар управління церквою у нових політичних обставинах. Першочерговим завданням було врегулювання взаємин між більшовицькою владою та УГКЦ. На переговорах, які відбувались у Москві в грудні 1944-го, радянські представники заявили, що греко-католики, як і решта релігійних громад СРСР, з одного боку, трактуватимуться відповідно до законодавчих норм радянської держави, а з іншого – ставлення до УГКЦ залежатиме від її ж ставлення до націоналістичного руху в Західній Україні.

Детальніше