Лютий 26

Оксана Баюл перша українська олімпійська чемпіонка

Оксана Баюл, Зимові Олімпійські ігри 1994 р.

22 роки тому в Ліллехаммері (Норвегія) Оксана Баюл завоювала перше олімпійське “золото” України.

 В 1994 році, вперше в історії, Україна виступає окремою командою. У складі української збірної й юна фігуристка Оксана Баюл. Саме вона стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України і впродовж багатьох років залишалася єдиною на зимових Олімпіадах.

На Ігри до Норвегії Оксана приїхала в статусі чемпіонки світу. Проте ніхто не розраховував, що подібне “диво” повториться ще раз. Після блискучого прокату короткої програми під музику Чайковського українська фігуристка все-таки поступалася американці. А довільну програму вона катала вже пересилюючи біль: на тренуванні суперниця з ФРН ненавмисно зіткнулася з Баюл, пошкодивши їй ковзаном гомілку, була також забита спина.

Проте Оксана все-таки вийшла на лід, виконала 5 потрійних стрибків, а за 15 секунд до фінального акорду зробила те, що від неї ніхто не чекав: додала каскад із стрибків – елемент, який забула у вихорі емоцій.

Боротьба точиться за кожну десяту частину бала. Вирішальне слово залишалося за арбітром із Німеччини. За артистизм Баюл ставлять 5,9 бала, тоді як суперниця Керріган отримує 5,8. Це перемога! Але перемога виявилася несподіванкою і для організаторів церемонії нагородження – вийшла затримка, поки шукали запис українського гімну.

Ось так 16-річна Оксана Баюл стала першим спортивним символом України. І першою залишиться назавжди.

Facebookgoogle_pluslinkedin2015. All rights reserved.

Posted 26/02/2016 by in category "ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР", "Події

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *